петак, април 19, 2024
2022/2023Дан розе мајица

Дан розе мајица у нашој школи

Последње среде у фебруару се обележава Међународни дан борбе против вршњачког насиља. Ове године је то било 22 фебруара . ,,Дан розе мајица“ се обележава почев од 2007. године, након догађаја у једној  канадској провинцији, где је један ученик дошао у школу обучен у розе мајицу. Група вршњака је починила брутално насиље над њим. Нису знали да је дечак тим чином подржао своју мајку оболелу од карцинома. Сутрадан су сви његови другови обукли розе мајице у знак подршке и као симбол борбе против вршњачког насиља. Тако је розе мајица постала заштитни знак и подршка сваком детету које доживи насиље.

22.фебруара 2023.године чланови Вршњачког тима наше школе су у школу дошли обучени у розе мајице. Тим је у току дана у свим разредима ( V – VIII ) промовисао толеранцију, поштовање различитости и оснаживање за ненасилно решавање конфликата. Вршњачки тим је и ученицима и наставницима послао поруку – Увек треба градити културу мира, толеранције и разумевања. ,,Дан розе мајица“ је обележен и у нижим разредима наше школе.