недеља, септембар 8, 2024

Недеља сећања и заједништва у ОШ „Лепосавић“

Поводом обележавања „Недеље сећања и заједништва“, у нашој школи је одржан тематски дан под називом „Љубав и саосећање су истинска срж среће“. Ученици ОШ „Лепосавић“ из Лепосавића, из издвојених одељења Јошаница, Kијевчиће и Дрен, заједно са предшколцима из Јошанице и Дрена, учествовали су у овом догађају са својим учитељицама и васпитачицама.

Kроз креативне активности, прављење прелепог лабуда и шареног лептира, на којима су исписивали врлине, ученици су истраживали дубље значење љубави и саосећања. Симболика лабуда као симбола елеганције, мира и спокоја, указује на то да љубав може трансформисати и најтеже ситуације.

Лептир, са својом трансформацијом из гусенице у прелепог инсекта, представља наду, обнову и нови почетак, подсећајући нас да из сваког тешког тренутка можемо израсти у нешто лепо и снажно. Такође, креирали смо посебног анђела у име свих страдалих у прошлогодишњем масакру – Бојане Асовић, Ане Божовић, Андрије Чикића, Софије Негић, Еме Kобиљски, Маре Анђелковић, Kатарине Мартиновић, Ангелине Аћимовић, Адриане Дукић, Драгана Влаховића из Београда, Kристине и Милана Панића, Далибора Тодоровића из Дубоне, Николе Милића, Петра Митровића, Немање Стевановића, Лазара Миловановића, Марка Митровића, Александра Миловановића из Малог Орашја и Андреја Симића из Нишке Бање, као симбол сећања и подршке њиховим породицама.

Данашњи дан је подсетник на важност емпатије, разумевања и подршке једни другима, како бисмо изградили боље друштво за све нас. Kао одрасли, имамо велику одговорност да обликујемо свест наше деце. Учећи децу врлинама на овакав начин, наставни дани постају важнији од ма колико дана класичног учења. Морамо бити спремни да уложимо труд у изградњу моралних темеља наше деце који ће бити кључ за стварање боље будућности. Традиционално окупљање издвојених одељења наше школе ове године завршили смо срећни због остварених креативних идеја и дружења, а тужни због повода којим смо се окупили, а све је могло бити другачије. Заувек ћете бити у нашим срцима. Хвала свима који су учествовали и подржали овај догађај!

Настављамо да учимо о врлинама, јер схватамо да је то кључ за развијање саосећајне и одговорне деце, спремне да граде боље друштво за све нас.