понедељак, мај 6, 2024
2023/2024Kреативни радовиМоја животна средина

Презентација ученика са слободних наставних активности – Моја животна средина

На часовима Животне средине, било је веома занимљиво. Радили смо разне пројекте, истраживања, користили интернет, цртали, сарађивали у групи и све то уз помоћ наше наставнице Гордане Вукадиновић. Ови часови нису само били место где смо учили о животној средини, већ су постали платформа на којој смо изразили нашу креативност и ангажованост у заштити околине.

Један од најзанимљивијих делова био је када смо имали прилику да направимо сопствене пројекте који су се фокусирали на различите аспекте наше животне средине. Неки од нас су истраживали екосистеме у нашем окружењу, док су други анализирали утицај загађења на водне ресурсе. Ове активности нису само биле учење из књига, већ су нас навеле да дубље разумемо важност одрживог односа са природом.

Уз помоћ наше наставнице, научили смо да користимо различите изворе информација, укључујући интернет и локалне изворе, како бисмо добили широку перспективу о животној средини. Истражујући различите теме, развили смо критичко размишљање и вештине проблемског решавања које су нам корисне не само у школи већ и у животу.

Једна од наших занимљивих активности била је када смо се окупили у групе да дизајнирамо плакате о заштити животне средине и уједно представимо своје радове. Ово није само била креативна вежба, већ и начин да подигнемо свест у нашој заједници о важности одрживог развоја и заштите природних ресурса. Наши плакати су привукли пажњу и потакли дискусије о томе како сваки од нас може да допринесе чистијој и зеленијој будућности. Учествујући у овим активностима, нисмо само научили о животној средини, већ смо развили и ослободили своју креативност и ангажовали се у заштити околине. За то смо веома захвални нашој наставници Гордани Вукадиновић која нам је пружила подршку и инспирацију током целог процеса учења.