недеља, април 28, 2024
2022/2023Kреативни радовиУченици

Вршњачко насиље у школи – презентација

Задатак Вршњачког тима је да се кроз низ активности током школске године залаже за промоцију, вредновање и усвајање животних вредности – другарства, пожртвовања, толеранције, ненасилних облика комуникације, хуманости. Циљ је и активно учешће ученика у активностима, радионицама, задацима кроз које стичу знања, искуства и вештине неопходне за иницирање и активно учешће у превенцији насиља у школи. Овај тим чине ученици који су кроз учешће у тиму, мотивисани да се баве горућим питањем – насиљем у школи. Дугорочно, корист је вишеструка, јер ученик осећа да је важна и корисна карика заједнице, да својим залагањем мења ствари на боље, доприноси колективу, слободно и креативно се развија.

Вршњачки тим је ,,привилегована“ група ученика, изабраних од стране својих вршњака. Тим има ментора (Иванка Костић- наставник) који прати рад тима, спроводи све планиране активности, оспособљава и припрема ученике за самостално учешће у оквиру тима и подстиче на ширење позитивне климе у школи.

У току ове школске године (2022/2023.) чланови Вршњачког тима су спровели многе активности у циљу промовисања другарства и позитивних узора међу младима.

Вршњачки тим је 22.11.2022. године организовао презентацију посвећену Међународном дану толеранције и борби против вршњачког насиља. У креирању презентације су учествовали ученици петог, шестог, седмог и осмог разреда. Тему су реализовали кроз песму, стих, казивање, драмске комаде. Презентација је одржана у школској просторији. Присуствовали су запослени и ученици наше школе. Сваки учесник  програма је показао своју посебност, а таленат је употребио слободно и креативно. Тим је јасно и гласно поручио да ће градити културу мира, толеранције и разумевања.

Координатор Вршњачког тима ОШ „Лепосавић

Иванка Костић, проф.