понедељак, април 29, 2024
Kреативни радови

Заједничка радионица издвојених одељења поводом Meђународног дана толеранциje у Кијевчићу

Ми се не рађамо толерантни или нетолерантни, то је особина која се развија и учи. Као појединци, можемо много да учинимо да дете израсте у особу која ће знати да поштује различитости.

Нетрпељивост се изражава увредама, насиљем, агресијом, подсмехом… Начин на који изражавамо толеранцију зависи од васпитања. Зато будите узор својој деци, избегавајте шале на рачун других, покажите поштовање према другима и њиховим различитостима, разговарајте искрено и отворено са својом децом, подстичите самопоштовање у својој породици. Важно је укључити дете у ситуације у којима постоји различитост. То може бити у вртићу, играоници, на спорту, у школи, на излету, у парку… Кроз игру деца уче о себи, о другима и о различитостима које нас окружују. Тако деци пружамо могућност да прихвате различитости и да израсту у толерантне људе.