уторак, април 16, 2024
Kреативни радовиУченици

Дечија недеља у ОШ „Лепосавић“

Дечија недеља 2014 године одржала се од 6. До 12. октобра под слоганом:

“Свако дете срећног лица чува једна породица”

Обележавање Дечије недеље има дугу традицију. Први пут је у нашој земљи одржана 1934 год., а од 1987 је на предлог организације Пријатеља деце Србије уведена Законом о друштвеној бризи о деци, и одвија се сваке године у месецу октобру. Њен циљ је да укаже на стварни положај детета и младих у друштву, да скрене пажњу на дете као носиоца права да одраста у што бољим условима како у породици и локалној заједници, тако и друштву у целини. На тај начин Дечија недеља допринеће амбијенту који пружа једнаке шансе за развој и остварење пуних потенцијала деце.

Дечија недеља се обележава и у нашој школи. Ове године на часовима Грађанског васпитања ученици су се укључили у разне активности и тиме допринели да ова манифестација буде још богатија. Активности су се спроводиле током целе недеље и то кроз: креативне радионице, игре сарадње, вежбе тимског рада, ликовне радове, осмишљавање песама и порука, организовање рецитала и подсећање на дечија права и обавезе. Поред уложеног труда ученици су показали и посебну заинтересованост за овакве активности а о томе говори и материјал из галерије.

Материјал представила наставница грађанског васпитања Светлана Ћорац.