недеља, септембар 8, 2024
2023/2024дан школеЂак генерације

105 година ОШ „Лепосавић“

Основна школа „Лепосавић“ прославила је 07.06.2024. године, 105 година рада и постојања.

Са пригодним програмом који је укључивао рецитације, игре, песме и представе, у Центру за културу „Сава Дечанац“ прослављен још један дан школе, односно 105 година постојања Основне школе „Лепосавић“ у Лепосавићу. Свечани програм припремале су учитељице четвртог разреда: Драгана Ивановић, Наташа Радосављевић, Маја Ђукић и Марина Мијајловић у сарадњи са наставницама српског језика и књижевности: Миљаном Вукојичић и Ружицом Влашковић

Крај школске године представља тренутак када се окупљају запослени, ученици, родитељи и пензионери, како би заједно сагледали постигнућа ученика наше школе.

Посебна признања за свој рад добили су просветни радници, као и ученици који су постигли значајне резултате на општинским, окружним и републичким такмичењима. Додељене су и Вукове дипломе.

Ове године се посебно истакла Андреа Арсенијевић, која је понела титулу ђака генерације. Она истиче да јој је циљ да једног дана постане архитекта.