субота, април 27, 2024
2023/2024Школска слава "Свети Сава"

Прослава Светог Саве у Основној школи „Лепосавић“ – Светковина знања и духовности

У суботу, 27. јануара 2024. године, Основна школа „Лепосавић“ била је домаћин свечаности у част Светог Саве, великог српског просветитеља и првог архиепископа аутокефалне Српске православне цркве. Прослава је имала посебан значај за све ученике, наставнике и родитеље, истичући вредности знања, образовања и духовности.

У сали Центра за културу “Сава Дечанац” одржана је свечана академија поводом прославе Светог Саве, где су ученици са наставницима приказали припремљен културно-уметнички програм.

Пре почетка прославе био је пријем гостију и представника локалне заједнице, укључујући и родитеље ученика. Ученици су извели разноврсне културне и уметничке тачке, укључујући песме, рецитације и драмске комаде посвећене животу и делу Светог Саве.

Посебно је била истакнута улога школског хора, који је извео традиционалне песме и химне посвећене Светом Сави. Њихово извођење додатно је нагласило духовну димензију програма, подсећајући присутне на вредности вере и љубави према знању.

У оквиру програма, акценат је стављен на чињеницу да је Свети Сава био не само верски лидер, већ и велики просветитељ чија је мисија била усмерена ка унапређењу образовања и културе у српском друштву. Културно – уметнички програм о Светом Сави Основне школе „Лепосавић“, оставио је снажан утисак на све присутне, подсећајући их на значај очувања духовности и образовања. Ова свечаност била је прилика да заједница уједини своје снаге у промовисању вредности које је Свети Сава заговарао, чинећи тако школу не само местом учења, већ и местом духовног и културног развоја.