субота, април 27, 2024
2023/20246. разред7 разредграђанско васпитање

Презентација ученичких радова из Грађанског васпитања

Презентација ученичких радова са часова Грађанског васпитања одржана је у уторак 06.02.2024. за време седмог часа у простору медијатеке. Ученици шестог и седмог разреда представили су осам пројеката кроз које су се могла видети њихова размишљања о темама којима су се бавили.

Шести разред је обрађивао проблеме са којима се сусрећу у школи. Задатак је био да размисле о томе шта им то недостаје, шта би могло бити боље, шта би то променили, да буде другачије а да им олакша и улепша живот у школи. Од разноврсних идеја и предлога одабир су биле 4 теме: Обезбеђење школског дворишта, Школска кантина, Школски ормарићи и Неправда наставника. Своје теме су разрадили, пренели на хамере и представили их присутним наставницима и ученицима.

Седми разред је обрађивао једну од најважнијих тема данашњице: ИНТЕРНЕТ. Бавили су се темом која им је истовремено позната и непозната, добра и лоша, корисна и опасна, а опет неопходна. Обавили су истраживања у школи и сви представљени резултати се односе на мишљења ученика наше школе. Зрело су сагледали озбиљност ове теме и свог задатка и то изнели кроз употребу интернета, његове предности и недостатке, кроз друштвене мреже и игрице, дигитално насиље, безбедност и друге детаље везане за тему. Имајући у виду да је младе потребно информисати и едуковати, завршили су презентацију поруком: ИНТЕРНЕТ ЈЕ ЈАКО ДОБАР СЛУГА АЛИ И ЈАКО ЗАО ГОСПОДАР!

Ученички радиви су били испуњени добрим идејама и предлозима. Мотивација и ангажованост ученика је била на завидном нивоу па су похваљени од стране директора, заменика и присутних наставника а посебна подршка и награда је био аплауз њихових вршњака.