петак, април 26, 2024
2022/2023Млађи разреди

Поводом школске славе Светог Саве додељени поклон пакетићи ученицима нижих разреда основних школа

Уочи обележавања школске славе Светог Саве 26.01.2023. год. председник Привременог органа општине Лепосавић Зоран Тодић са сарадницима посетио је данас Основну школу „Лепосавић“ у Лепосавићу и том приликом ученицима ове школе уручио поклон пакетиће. Поклон пакетиће обезбедила је братска општина Стара Пазова на челу са председником Ђорђем Радиновићем.

Председник Тодић захвалио се братској општини Стара Пазова поручивши  да ће општинско руководство наставити да води рачуна о свим ученицима на територији општине Лепосавић.

„Као и претходних година уочи школске славе Светог Саве обезбеђени су поклон пакетићи за све ученике од првог до четвртог разреда у нашој општини. Пакетићи су и ове године стигли из наше братске општине Стара Пазова, којима се неизмерно захваљујемо на неизмерној бризи и подршци. Ове године поклони су стигли и од наше браће преко Дрине, из Републике Српске од нашег пријатеља Милорада Арлова. Искористићу прилику да свим ученицима и просветним радницима честитам школску славу, Светог Саву, са жељом да истрају на путу васпитања и образовања у духу светосавља. Ми ћемо наставити да уз помоћ Канцеларије за Косово и Метохију и државе Србије улажемо у образовне институције, јер улагање у образовање је заправо улагање у бољу будућност“, рекао је Тодић.

Директорица наше школа, наставно особље и ученици захвалили су се општини Стара Пазова и општинском руководству на челу са председником Зораном Тодићем на поклонима које су обезбедили, али и на константној подршци у стварању бољих услова за рад у образовним институцијама.