понедељак, мај 6, 2024
2023/20246. разред7 разред

Реализација екскурзије ученика 6. и 7. разреда 2024. године

Према предвиђеном програму екскурзије који је уврштен у Годишњи план рада ОШ „Лепосавић“, реализована је дводневна екскурзија за ученике 6. и 7.  разреда од 18. до 19. априла 2024. год.

Циљ екскурзије је непосредно упознавање појава и односа у природној и друштвеној средини, упознавање културног наслеђа и привредних достигнућа, а у циљу остваривања образовно – васпитне улоге школе.

-За ученике VI разреда дводневна екскурзија не релацији:

1. дан : Лепосавић – Kраљево – Крагујевац ( обилазак музеја 21. октобар и Шумарица) – Костолац (обилазак археолошког локалитета Виминациум) – Голубац (обилазтак старог града) –обилазак локалитета Лепенски Вир – Доњи Милановац – смештај у хотел “Лепенски Вир“ (вечера, дискотека и ноћење) или ако су бољи услови смештаја у комплексу Караташ.

2. дан : (доручак у изабраном објекту за смештај) – Кладово – обилазак ХЕ “Ђердап I” и музеја у Кладову – Неготин – обилазак музеја Крајине (Етнографски музеј, Родна кућа Стевана Мокрањца и Музеј Хајдук Вељка) – ручак – Гамзиград – обилазак локалитета Felix Romuliana – Крушевац – Краљево – Лепосавић.

Реализоваће се садржаји из српског језика, музичке културе, географије, историје, техничког образовања, ликовне културе, физичког васпитања, биологије. Екскурзија је реализована у складу са предвиђеним планом и програмом у најбољем реду!

-За ученике VII разреда дводневна екскурзија не релацији: