уторак, април 30, 2024

Шта ти осећаш хоћу да знам

Ученици И наставници наше школе узели су учешће у спровођењу тема које су препоручене од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

У холу наше школе, окачено је дело које плени пажњу свих који прођу поред огласне табле. Ученици су се удружили како би заједно истражили моћ емоција и начина на који се могу изразити кроз уметничке форме.

Осим што су ове слике украсиле наш хол, оне су постале подстицај за школску заједницу да отворено разговара о емоцијама. Радови на табли су иницирали дискусије о важности препознавања, прихватања и изражавања својих емоција, а исто тако и разумевања емпатије према осећајима других. Овакав приступ ограбрује и тежи да унапреди васпитни рад, подстиче толеранцију, емпатију, разумевање, уважавање, различитости, сарадњу, солидарност…..