четвртак, мај 2, 2024
2023/2024Дечија недеља

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА – 2023. ГОДИНЕ

И ове године је као и свих претходних, организована манифестација Дечја недеља, у првој недељи октобра, тачније од 2. до 8. октобра 2023. године.

Слоган овогодишње манифестације био је „ Велико срце деце Србије“.

Манифестација је била посвећена унапређивању подстицајног, здравог и безбедног окружења у ком се деца налазе, као вршњачкој и међугенерацијској толеранцији.

У активностима које прате Дечју недељу учествовали су и ученици млађих разреда основне школе. Активности су реализоване уз подршку учитеља, школе, али и родитеља ученика.

С обзиром да су активности унапред планиране, успешно су реализоване дан за даном.

Неке од активности биле су:

-изјаве захвалности и извињења једни другима;

-цртање у школском дворишту (цртали су чланове својих породица);

-спортска такмичења на часовима физичког васпитања;

-радионице које су као крајњи продукт имале израду плаката са порукама толеранције и мира.

Све планиране активности су реализоване, па можемо закључити да је манифестација Дечја недеља у нашој школи протекла у најбољем реду.