уторак, април 30, 2024
2023/2024Крос

33. Крос РТС-А „Кроз Србију“

Традиционална спортска манифестација „Крос РТС кроз Србију“, 33. по реду, одржана је данас 22.09.2023. год. у Лепосавићу, уз рекордан број деце која су се такмичила за што бољи пласман.
Ученици Основне школе “Лепосавић” и Средње школе “Никола Тесла”, ученици специјалне школе „Косовски божур“ показали су данас свој спортски дух, такмичили су се за медаље и дипломе, које се додељују за прва три места.
Такмичење је одржано на спортском терену Спортско туристичке организације „Лепосавић“, на ком је учествовало преко 600 ученика.
Иако им пласман није био на првом месту, деца су се потрудила да што боље истрче задату дистанцу. Предност су ипак имали они који се, иначе, баве спортом, јер су у бољој кондицији.
Овај спортски догађај, најмасовнија дечија трка у Европи, део је наставног плана и програма који промовише физичку активност, здраво тело и здрав дух. И све једно да ли сте први или последњи стигли на циљ, важно је учешће и подршка здравим стиловима живота.