петак, април 26, 2024

На огњишту мојих предака

Добротворно друштво „Достиник“ из Ниша објавило је други литерарни конкурс за ученике основних школа са Косова и Метохије под називом „Достиников дукат“. Конкурс траје од 1. новембра до 31. децембра, а тема је „На огњишту мојих предака“.

Према речима Миљана Стојановића из организације, учесници имају слободу да изразе своје идеје и креативност кроз поезију, прозу, есеје и слично у складу са задатом темом. Бодовање ће бити подељено у две категорије – прва обухвата ученике од првог до четвртог разреда, а друга од петог до осмог разреда.

Наша ученица Ема Игњатовић добитница је друге награде, односно дипломе и ранца са школским прибором.

Ученици Дуња Петронијевић, Сара Бараћ и Огњен Симијоновић добили су по похвалницу и књигу за учешће на такмичењу.