четвртак, мај 2, 2024

Прваци Србије у футсалу дочекани вечерас уз ватромет у Лепосавићу

На платоу испред општине Лепосавић 11. маја 2023., уз громогласне аплаузе својих другара, родитеља и пријатеља, и уз ватромет, вечерас су дочекани дечаци Основне школе „Лепосавић“ који су на Републичком такмичењу у футсалу, одржаном на Сребрном језеру, освојили прво место.

Ово је један од највећих успеха школе и генерације дечака, који се активно баве фудбалом, а чланови су и омладинске школе фудбала „Kосмет“ из Лепосавића.

„Ово је велики успех за нашу школу, а за нас играче пуно значи како бисмо добили веће самопоуздање. Ми који играмо фудбал то најбоље знамо, напорним трудом и радом све може да се постигне, ми смо то доказали и освојили смо Републичко такмичење“, рекао је Василије Новичић.

Андреј Милановић, додаје да је за све њих ово велики успех.

„Ова победа мени пуно значи, али и за све нас је ово велики успех, зато што смо освојили прво место и што смо постали прваци Србије. Наставићу да тренирам фудбал“, рекао је Милановић

Да је ово велики успех за малу средину као што је Лепосавић сматра Виктор Вукашиновић.

„Велики успех смо остварили за школу али и за једну овако малу средину, као што је наш Лепосавић. Сви смо срећни и задовољни, јер смо освојили прво место и донели пехар и злато“, додао је Вукашиновић.

Тренер Немања Стевановић истиче да је ово за девет година други пут како школа осваја прво место на Републичком такмичењу.

„Заиста велики успех за тако малу средину. Не знам да ли у Србији постоји школа која је освојила два злата. То је за ученике велики успех, за школу, нашу општину, све нас заједно. То је једна заједница која лепо функционише“, казао је Стевановић.

Силвана Маговчевић, директор ове школе, рекла је да су вечерас сви радосни и са пуно утисака дочекали шампионе.

„Наша школа је једна од највећих школа на територији Kосова и Метохије, бележи успехе на свим нивоима такмичења, на општинским, окружним, а ево сада су и на Републичком такмичењу ученици наше школе освојили прво место у футсалу. Ово је веома важан тренутак за нашу школу, са пуно радости среће, што можете видети и сами“, додала је Маговчевић.

Двоструки стрелац за ОШ „Лепосавић“ био је Василије Новичић а један гол постигао је Урош Костовић. У пенал серији стрелци су били Андреј Милановић, Василије Новичић и голман Матеја Милојевић који је и одбранио један пенал.