субота, април 27, 2024

Новогодишњи вашар у ОШ „Лепосавић“ школске 2023/2024.

У нашој школи, 26.12.2023. године, одржан је веома успешан Новогодишњи вашар, организован после вишенедељне припреме. Дечија радост и понос били су неизмерни, а њихова стручност у понуди рукотворина посетиоцима вашара је била за похвалу.

Овај догађај је не само обезбедила прилику за дечије забаве и дружење, већ је такође подстакла развој предузетничког духа међу малишанима. Ученици од првог до четвртог разреда, уз помоћ родитеља и наставника, учествовали су у припреми и реализацији вашара.

Сви, од ученика до наставног осobља, били су позвани да уживају у овој веселој манифестацији. Вашар је био не само забава и радост, већ и прилика за стицање нових учења и развој предузетничких вештина.

Паралелно са дружењем и новогодишњом еуфоријом, вашар је омогућио и могућност за зараду. Свако одељење је имало привилегију да употреби своје радове на начин који су одабрали, што је децу подстицало на размишљање о успешности свог ‘пословања’, док су учитељи преузели улогу саветодаваца.

Ова лепа иницијатива није заборавила на хуманитарни аспект. Свако одељење је издвојило део зараде и припремило пакетиће за ученике Специјалне школе, део који је имао веома важну хуманитарну ноту.