понедељак, април 29, 2024
2023/20248. разредUncategorizedЕкскурзија

Реализација екскурзије ученика 8. разреда

Према предвиђеном програму екскурзије који је уврштен у Годишњи план рада ОШ „Лепосавић“, реализована је тродневна екскурзија за ученике 8. разреда од 12. до 14. новембра 2023. год.

Циљ екскурзије је непосредно упознавање појава и односа у природној и друштвеној средини, упознавање културног наслеђа и привредних достигнућа, а у циљу остваривања образовно – васпитне улоге школе.

Програм екскурзије за ученике 8. разреда је следећи:

1. дан: Лепосавић – Краљево – Љиг – Ваљево (обилазак музеја и Муселимовог конака) – Бранковина (обилазак комплекса Ненадовић и спомен гроба Десанке Максимовић) – Фрушка Гора (обилазак манастира Хопово уз пратњу духовног лица) – Сремска Каменица (обилазак куће Јована Јовановића Змаја) – Нови Сад – Смештај у хотел “Војводина“ – вечера – (ноћење) .

2. дан: доручак – Палић (Палићко језеро, ЗОО врт) – ручак – Суботица (панорамско разгледање и обилазак Суботице и Градске куће) – Нови Сад (обилазак Новог Сада поподне) – вечера – ноћење.

3. дан: доручак – Нови Сад (Петроварадинска тврђава) – Сремски Карловци ( посета Саборној цркви, Гимназији, Патријаршији и Музеју) –ручак – Београд – Смедерево (тврђава) – Краљево – Лепосавић.

Реализоваће се садржаји из српског језика, музичке културе, географије, историје, ликовне културе, физичког васпитања, биологије. Екскурзија је реализована у складу са предвиђеним планом и програмом у најбољем реду!